Nemzetközi tánctalálkozót rendeznek Pécsen

Hat egymást követő napon kínál szórakozást a közönségnek a Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozó, amelyet szeptember 29. és október 4. között immár kilencedik alkalommal rendeznek meg a baranyai megyeszékhelyen.

Vincze Balázs, a Pécsi Balett igazgatója, a találkozó alapítója hétfőn, a városban tartott sajtótájékoztatón elmondta: az eseményen tizenkét társulat szerepel, melyek között népszerű és kevésbé ismert, ugyanakkor rendkívül ígéretes, izgalmas produkcióval érkező együttes is lesz.
A tánctalálkozó műsorfüzete szerint az első fellépő szeptember 29-én a Magyar Nemzeti Balett lesz, az együttes művészei Johan Inger-Maurice Ravel-Arvo Part Walking Mad című darabjával és klasszikus produkciók válogatott részleteivel először láthatók a Kodály Központ színpadán.
Az érdeklődők a Budapest Táncszínház Kislányom, Anne Frank című darabját szeptember 30-án, a Pécsi Nemzeti Színház nagytermében láthatják Gálffy László Kossuth-díjas színművész közreműködésével, a Bozsik Yvette Társulat Antigoné című előadására ugyanitt október 1-jén kerül sor.
Október 2-án Uhrik Teodóra Kossuth-díjas táncművész „élő tánctörténet órát” tart a színház Eck Imre balett-termében, Lázár Eszter Testbeszéd projekt 6. című produkciójával jelentkezik a Cella Septichorában, este pedig a nagyszínházban a Győri Balett a Bolero, a Szegedi Kortárs Balett az Árnyak és vágyak, a Pécsi Balett az Orfeusz és Euridiké című előadását láthatja a közönség.
Október 3-án a kamaraszínházban a Kortárs maraton 3 felvonásban című est keretében a TranzDanz Deja vu, a Radioballet A szerelem természete, a Feledi Projekt Psyché című előadása lesz műsoron.
Október 4-én a Magyar Állami Népi Együttes Megidézett Kárpátalja – Hágón innen és túl című előadásában a Keleti-Kárpátok és Kárpátalja népei gazdag kultúrájának bemutatására vállalkozik, a Duna Művészegyüttes Feketetó című produkciójában a fogyasztói társadalom hatására kialakult kulturális káoszt kívánja groteszk módon megmutatni.
A tánctalálkozóhoz több szakmai program kapcsolódik. A Magyar Táncművészek Szövetsége a találkozó idején tartja kihelyezett elnökségi ülését Pécsett, továbbá szakmai fórumot rendeznek arról, hogy társasági adó (TAO) terhére elszámolható támogatás szabályainak változása milyen hatással van a táncművészet működésére.
Pécsi Nemzetközi Tánctalálkozót 2007-ben rendezték meg először azért, hogy a pécsiek és a városba látogató hazai és külföldi vendégek számára megmutassák a baranyai megyeszékhely eredendően sokszínű tánckultúráját, továbbá a nemzetközi táncművészet sokféle árnyalatát.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail-címet nem tesszük közzé.